ציטוט מהספר

"סתיו הדליק את השלט, על מסכו נפתחה רשימה ארוכה ומלאה בשמות של חדרים. סתיו בחר ב-"מועדון" והמכשיר החל לרטוט בידו."

טרדאופירן

מכשיר ניווט בו משתמשים מאתרי מילנדול כדי למצוא את דרכם ברחבי המבוך העצום. המכשיר משתמש בשיטת "חם-קר", ככל שהאדם מתקרב ליעדו המכשיר רוטט בעוצמה יותר גדולה.

ציטוט מהספר

" "שכרנו רחפבוס," אמר איתי בחיוך כמישהו שנזכר בזיכרונות מתוקים, "הרחפבוס הזה היה בשבילנו כמו תחליף לפסיכולוג... במקום ללכת לטיפול ולשלם ארבע-מאות כוכבונים לשעה פשוט טיילנו בהרים הלבנים של הירח. במקום לבכות למישהו זר, פשוט בכינו אחד לשני בזמן שטסנו מעל מכתשים עתיקים, זה היה מושלם..." "

רחפבוס

כמו שזה נשמע, אוטובוס מעופף. כלי הרכב האזרחי היחיד שמורשה לנוע בתוך תחומי מושבת הירח הישראלית.

ציטוט מהספר

"על הקיר היה תלוי ציור שמן גדול של אישה צעירה וחייכנית בשנות העשרים לחייה, עיניה הירוקות נצצו וחיוכה הרחב והסמכותי האציל על החדר כולו."

דיוקן אימו של מרק

הדיוקן המפואר שתלוי על קיר מפקד מילנדול, עליו מצוירת אימו של מרק. ניכר היה שהיא הייתה אישה עשירה מאוד.

ציטוט מהספר

"ירון החל לעבוד בכמה עבודות במקביל עד אשר הצליח לחסוך את הסכום הנדרש לארבעה כרטיסי שיגור במעלית הירח."

אביזרים מושבתיים

מעלית הירח

המעלית שמחברת בין אדמת הירח לבין תחנת החלל הבינלאומית שמרחפת מעל פני הכוכב. פותרת את בעיית ההמראה.

ציטוט מהספר

"חפץ חום בצבץ מתחת למיטתה של שלג, ניר התכופף לעבר החפץ וראה שזהו מפתח חלוד וקטן. ניר אחז במפתח מול עיניו ובחן אותו, הוא לא היה כחול כמו המפתח של שירלי וצורתו הייתה שונה לחלוטין משל כל מפתח שהוא אי-פעם ראה."

המפתח החלוד

המפתח החלוד והמסתורי שניר מצא בחדרה של שלג. איזה דלת הוא פותח?

ציטוט מהספר

" "קדימה!" צעק דני והצביע לעבר הקרקע, "צריך לתפוס אותם לפני שהם יצאו מהמושבה!" ניר סובב את הגלשן לעבר הכיוון עליו הוא הצביע, שם הוא ראה חבורה יוצאת מבית-החולים, גוררת שק גדול לתוך חללית עליה הייתה רשומה בגדול האות ח'."

חללית המורדים

החללית בה משתמשים המורדים בהנהגת הושע. על חזיתה חרוטה בגדול האות ח'- שמסמלת את החופש שאליו הם כה משתוקקים.

 
 
 
 
 
 

ציטוט מהספר

"אשורבאלאת לא ענה ורק נתן לדינה יותר משימות. אחת מהן הייתה להבריק את השלל שאסף ממלחמותיו. דינה צחצחה כדי זהב וכסף, פסלונים מנחושת, מטבעות ואת התכשיטים שהביא לנשותיו. החפץ היקר ביותר באוסף היה יהלום אדום עליו חרוטה המילה עאווה."

יהלום העאווה

היהלום האדום עליו חרוטה המילה עאווה. מקורו מסתורי וחמקמק, עתידו לוט בערפל, אך מה שידוע הוא שירון מצא אותו אי-שם על גבול ישראל סוריה, העניק אותו לאהובתו, אפרת, והיא העבירה אותו לבתה מעט לפני מותה.

ציטוט מהספר

" "לא!" צעק דני. הוא משך בחוט שהיה מחובר לתיק הגב שלו ובמשב אוויר קטן הגיחו מגבו שתי זרועות כנפיים רחבות מבד, גודל של מטר כל אחת. זה היה נראה כמו גלשן אוויר שמתחבא בתוך התיק."

תיק דאון

תיק אשר בתוכו מסתתרות כנפי בד גדולות, איתו המילנדולים עפים ברחבי המושבה. חוץ מיכולת הדאייה שלו- בתוך התיק יש גם מנועי סילון שעוזרים למאתרים לעוף מעלה.

ציטוט מהספר

"תומר העביר את מבטו לתינוק הקטן והשמנמן שנח על ברכיו, הסתכל על עיניו החומות-ירקרקות ועל שיערו השטני הקצר, הבחין בצמיד פרפרים של ילדה שהונח על ידו, הצמיד של אותה הילדה שהושארה מאחור."

צמיד הפרפרים

הצמיד של אחותו של ניר שהושאר על ידו, מעט לפני שהוא הועבר לתומר. עד היום ניר נושא עליו את הצמיד, למרות שהוא לא מכיר את מקורו.